Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS POSILNÍ ZUZANA DOLINKOVÁ, BUDE SA VENOVAŤ ZDRAVOTNÍCTVU

Patrícia Medveď Macíková
Do strany HLAS – sociálna demokracia vstupuje prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov Zuzana Dolinková a bude sa v ňom venovať oblasti...

Do strany HLAS – sociálna demokracia vstupuje prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov Zuzana Dolinková a bude sa v ňom venovať oblasti zdravotníctva.

„HLAS je konštruktívnou opozičnou stranou a prichádzame s konkrétnym plánom v mnohých oblastiach. Okrem pomoci ľuďom však ponúkame aj kompetentné a zodpovedné vládnutie. Preto sa otvárame novým tváram a odborníkom v oblastiach, ktoré si vyžadujú skúsenosti, schopnosti a znalosti,“ uviedol líder HLASU Peter Pellegrini. Na pracovnom sneme 26. júna navrhne Zuzanu Dolinkovú do funkcie podpredsedníčky.

„Chcela by som, aby každý jeden z nás vedel, na koho sa má obrátiť, ak má zdravotný problém. Aby každý jeden z nás mal rovnakú šancu dostať sa včas k lekárovi bez ohľadu na to, v ktorej časti Slovenska žije a aby sa dostal k lekárovi aj bez toho, aby si to musel „vybaviť“. Chcela by som, aby slovenskí lekári a sestry neodchádzali preč zo Slovenska a neliečili ľudí vonku, ale tu, doma, na Slovensku,“ povedala Zuzana Dolinková.

HLAS je sociálnodemokratickou stranou a v centre jej pozornosti vždy bude stáť človek. „Sme presvedčení, že štát sa musí dokázať postarať o chorých, starších, či slabých. Jednou z oblastí, kde je táto schopnosť štátu najdôležitejšia, je zdravotníctvo. Každý človek na Slovensku, bez ohľadu na to, kde sa narodí a kde sa rozhodne žiť, musí mať nárok na dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť,“ dodal Peter Pellegrini.

Zuzana Dolinková viac ako 13 rokov pôsobí v zdravotníctve a ako právnička je aktívna najmä v oblasti zdravotníckeho práva a legislatívy. Posledných šesť rokov sa primárne venuje problematike ambulantnej zdravotnej starostlivosti. V Zväze ambulantných poskytovateľov začínala ako výkonná riaditeľka a dnes zastáva funkciu prezidentky. Zväz zastupuje a združuje približne dvetisíc ambulancií všetkých segmentov a odborností.

<< Späť k článkom