Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS požiadal parlamentný výbor o preverenie majetkových pomerov Richarda Sulíka

Patrícia Medveď Macíková
HLAS dnes podal podnet parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, aby preskúmal majetkové pomery Richarda Sulíka v súvislosti s kúpou jeho...

HLAS dnes podal podnet parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, aby preskúmal majetkové pomery Richarda Sulíka v súvislosti s kúpou jeho ranču v Austrálii.

„Minister hospodárstva odporučil ľuďom, aby si kvôli vyšším cenám energií vykrúcali žiarovky a menej svietili. HLAS si však chce lepšie posvietiť na austrálsky ranč Richarda Sulíka. Ľudia na Slovensku majú právo vedieť, odkiaľ zobral predseda vládnej strany a minister hospodárstva prostriedky na kúpu svojho ranča a kto sú jeho spolumajitelia,“ povedal poslanec HLASu Matúš Šutaj Eštok po podaní návrhu.

HLAS pripomína, že jedným z hlavných predvolebných sľubov vládnej koalície bola trasparentnosť. „Terajší vládni predstavitelia ešte v opozícii neustále žiadali preverovať majetky vplyvných politikov a budovali si na tom politickú kampaň. Teraz môže pán Sulík ukázať, že naozaj nemá čo skrývať, že mu jeho majetkové pomery umožnili dožičiť si luxus v Austrálii a že svoj majetok nevlastní so žiadnymi závadovými osobami,“ dodal Matúš Šutaj Eštok.

<< Späť k článkom