Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS POŽIADAL TROCH NAJVYŠŠÍCH ÚSTAVNÝCH ČINITEĽOV O PODPORU REFERENDA

Patrícia Medveď Macíková
Predseda HLASu – sociálna demokracia Peter Pellegrini sa dnes listami obrátil na troch najvyšších ústavných činiteľov so žiadosťou, aby konkrétnymi...

Predseda HLASu – sociálna demokracia Peter Pellegrini sa dnes listami obrátil na troch najvyšších ústavných činiteľov so žiadosťou, aby konkrétnymi krokmi podporili čo najrýchlejšie konanie referenda o predčasných voľbách.

„Pani prezidentku som požiadal o stretnutie, na ktorom by sme mohli diskutovať o možnostiach čo najskoršieho uskutočnenia referenda. Predsedu parlamentu som požiadal o politickú podporu pri potrebnej zmene ústavy, aj pri návrhu HLASU na novelu rokovacieho poriadku, ktorá zmenu ústavy umožní čo najskôr. A napokon, premiéra som požiadal, aby si návrh HLASU na zmenu rokovacieho poriadku vláda osvojila a požiadala parlament o jeho skrátené legislatívne konanie. Vôľa 600-tisíc slovenských občanov musí byť vypočutá a čo najskôr naplnená,“ povedal Peter Pellegrini.

HLAS spolu s listami poslal trom najvyšším ústavným činiteľom aj svoju Deklaráciu 1. septembra, ktorá zdôrazňuje ľud ako jediného nositeľa moci na Slovensku a jeho právo spravovať veci verejné prostredníctvom referenda. „Ak ľud moc politikom dáva, má ju právo odňať. Preto sme vyzvali hlavu štátu, predsedu parlamentu i premiéra, aby naplnili svoj sľub, prihlásili sa k týmto princípom a pomohli svojimi konkrétnymi krokmi naplniť ústavné právo slovenských občanov. Uvidíme, či si naozaj ctia vôľu ľudí, alebo sa im otočia chrbtom,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom