Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS SA PODPÍSAL POD OPOZIČNÝ PODNET NA ÚSTAVNÝ SÚD KVÔLI REŽIMU NA HRANICIACH

Patrícia Medveď Macíková
Poslanci strany HLAS – sociálna demokracia sa dnes podpísali pod opozičný podnet na Ústavný súd Slovenskej republiky, aby posúdil súlad...

Poslanci strany HLAS – sociálna demokracia sa dnes podpísali pod opozičný podnet na Ústavný súd Slovenskej republiky, aby posúdil súlad s ústavou v prípade vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva o aktuálnom režime na hraniciach. HLAS považuje za neprípustné, aby sa bez zákonného podkladu vytvárali dve kategórie občanov Slovenskej republiky len na základe postoja k očkovaniu, ktoré musí ostať dobrovoľné.

„Štát nesmie diskriminovať občanov v ich základných právach len na základe toho, že sa rozhodli chrániť svoje zdravie iným spôsobom ako očkovaním. Právo návratu na územie Slovenskej republiky je pre slovenských občanov zaručené ústavou a nie je možné ho zrušiť prostredníctvom vyhlášky hlavného hygienika. Ide o ďalší pokus štátu nepriamou formou donútiť občanov očkovať sa a urobiť ho tak de facto povinným. Som presvedčený, že ľudí má viesť k očkovaniu ich vlastné presvedčenie, a nie sociálny a ekonomický nátlak zo strany štátu,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom