Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS SA STRETNE NA PRVOM PRACOVNOM SNEME, ZVOLÍ ĎALŠÍCH ČLENOV VEDENIA A PRIJME PROGRAMOVÉ TÉZY

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS – sociálna demokracia sa stretne v sobotu 26. júna o 9,30 v Nitre na svojom prvom pracovnom sneme....

Strana HLAS – sociálna demokracia sa stretne v sobotu 26. júna o 9,30 v Nitre na svojom prvom pracovnom sneme. Vyše štyristo delegátov z celého Slovenska zvolí ďalšieho z podpredsedov strany, štyroch členov predsedníctva a prijme základné programové tézy, ktorými sa strana bude riadiť.

„HLAS má ambíciu byť hlavným vyzývateľom vládnej koalície v či už predčasných, alebo riadnych parlamentných voľbách. Chceme ponúknuť ľuďom sociálnodemokratickú alternatívu a zodpovedné riadenie štátu namiesto súčasného zmätku, chaosu a rozvratu. Snem preto v sobotu doplní stranícke vedenie a schváli základné programové tézy, ktoré budú kostrou budúceho podrobného politického programu,“ uviedol líder HLASU Peter Pellegirini.

HLAS má dnes vyše tisíc členov a má ambíciou byť skutočne celoslovenskou stranou so silným regionálnym rozmerom, ktorá je blízko k ľuďom v každej obci či meste. Po oficiálnom zaregistrovaní strany ministerstvom vnútra 11. septembra 2020 sa vzhľadom na pandemickú situáciu uskutočnil technický snem online formou, na ktorej si strana zvolila svoje vedenie a splnila všetky zákonné povinnosti. Predseda strany Peter Pellegrini vo svojom príhovore na pracovnom sneme zadefinuje základnú politickú orientáciu HLASU a načrtne ciele jej politiky. Programové tézy rozvinie strana do konkrétnych opatrení na najbližšom programovom sneme.

<< Späť k článkom