Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS – SD vyzýva ministra Mičovského, aby zverejnil koľko platí svojim poradcom

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS – Sociálna demokracia vyzýva ministrapôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského (OĽaNO), aby zverejnil,koľko z peňazí daňových poplatníkov platí svojmu rekordnému počtu poradcov.

  • Mičovský má dvojnásobok poradcov ako samotný predseda vlády
  • Celoživotnému lesníkovi musia radiť až štyria lesníci
  • HLAS – SD žiada, aby minister zverejnil koľko rezort jeho poradcov doteraz vyplatil

Bratislava 7. mája 2021 – Strana HLAS – Sociálna demokracia vyzýva ministrapôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského (OĽaNO), aby zverejnil,koľko z peňazí daňových poplatníkov platí svojmu rekordnému počtu poradcov.
Lesník Mičovský má totiž najviac poradcov zo všetkých ministrov vlády E. Hegera.„Minister Mičovský potrebuje na výkon svojej funkcie dvojnásobne viac poradcov akosamotný predseda vlády, ktorý riadi celý štát. Neuveriteľných 16 poradcov lesníkaMičovského by malo zabezpečiť, že agrorezort funguje ako hodinky. Opak je však pravdou,poľnohospodári a potravinári sú už viac ako pol roka v štrajkovej pohotovosti, poľovnícispisujú petície a rozvoj vidieka kolabuje, keďže miestne akčné skupiny sa nevedia dostaťk miliónom eur z eurofondov,“ povedal Róbert Puci, poslanec NR SR strany HLAS – SD.
Straníkovi OĽaNO Jánovi Mičovskému pritom neraz radia ľudia, o ktorých v ich oblastiachnikto nič nepočul. V oblasti lesníctva má štyroch poradcov, Tatiana Figurovú, StanislavaBystrianskeho, Viliama Pichlera a Ľuboslava Miku. V oblasti poľnohospodárstva mu radiaMilan Jurky, Helena Patasiová, Michal Šuľa, Juraj Vodný a včelárstva Michal Bizoň.V poľovníctve potrebuje poradiť od Jozefa Bučka a Marcela Lehockého. Napriek tomu, žemá k dispozícii celý odbor legislatívy, v oblasti legislatívy mu radí Lucia Palšová. Zrejmeneverí ani svojej celej sekcii potravinárstva a obchodu s desiatkami zamestnancov, keďžemá v tejto oblasti poradcu Adriána Krčmára.
Prácu v oblasti pozemkových úprav pravdepodobne nezvláda dlhoročný odborník na témupozemkového práva, prvý štátny tajomník a spoluzakladateľ OĽaNO Martin Fecko. MinisterMičovský potrebuje v tejto oblasti poradiť od Martina Kováča. Pre oblasť samosprávya rozvoja regiónov počúva rady Petra Žembu. Dobré vzťahy s ochranármi a ministerstvomživotného prostredia mu mala zabezpečiť zakladateľka slovenskej pobočky Greenpeace,Ľubica Trubíniová, ktorá mu radi v ochrane prírody. Doteraz najvážnejším konfliktomv histórii Slovenska medzi týmito dvoma rezortmi zabrániť nedokázala.
„Celoživotný lesník Mičovský potrebuje, aby mu radili štyria lesníci? Buď je pán ministertotálne neschopný a nemá v tejto funkcii čo hľadať alebo si takto vypláca vlastných ľudíz peňazí daňových poplatníkov. Viacerí jeho poradcovia pritom zvíťazili aj vo výberovýchfunkciách na ďalšie pozície v agrorezorte. Žiadame Jána Mičovského, ktorý neustále všadehovorí o svojej transparentnosti, aby zverejnil všetky financie, ktoré vyplatil svojim súčasnýmaj doterajším poradcom. Ak nejde o klientelizmus a zneužitie právomoci verejného činiteľa,biela vrana Ján Mičovský sa nemá prečo zverejnenia nákladov na svojich poradcov obávať,“uviedol R. Puci.

<< Späť k článkom