Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS – sociálna demokracia hlasoval proti očkovaciemu zákonu

Patrícia Medveď Macíková
HLAS  – sociálna demokracia považuje „očkovací“ zákon za rozdeľujúci slovenskú spoločnosť. Všetci jedenásti poslanci strany, nepodporili tento zákon pri hlasovaní...

HLAS  – sociálna demokracia považuje „očkovací“ zákon za rozdeľujúci slovenskú spoločnosť. Všetci jedenásti poslanci strany, nepodporili tento zákon pri hlasovaní do druhého čítania.

Zároveň sme pred samotným hlasovaním dali procedurálny návrh zo strany poslanca Jána Blcháča, aby sa o tomto zákone rokovanie zastavilo a aby sa vôbec v rozprave nepokračovalo. Náš návrh neprešiel a o zákon sa bude dnes ďalej rokovať do neskorej noci.

Konečnú podobu zákona nateraz prezentovali len ministri na tlačovej konferencii, takže vieme, že budú nejaké výnimky pre nezaočkovaných občanov pri testovaní do škôl či do potravín. 

Čo však bude so športovými či kultúrnymi podujatiami, či s ďalšími aspektmi života nikto nepovedal. 

Je to výsmech slobodnému rozhodovaniu každého jedného človeka na Slovensku. 

Pre HLAS je absolútne neprijateľné, aby štát, či už ekonomickými alebo sociálnymi nástrojmi tlačil ľudí k očkovaniu. Očkovanie musí byť vecou dobrovoľného rozhodnutia každého občana po dôkladnom zvážení svojho zdravotného stavu a posúdenia pozitív a rizík. Každý sa musí rozhodnúť slobodne a niesť zato aj zodpovednosť.

Aktuálne znenie zákona je akýmsi bianco-šekom pre hlavného hygienika a ministerstvo zdravotníctva, ktorí si teraz môžu vymýšľať pravidlá o ktorých nič nevieme. 

Sme rodina, ktorá napriek silným rečiam zákon posunula svojimi hlasmi do druhého čítania ukázala v priamom prenose, že im viac záleží ma vlastných politických obchodoch ako na ľuďoch. Práve politici z tejto strany hovorili o tom, ako nedovolia urobiť zo slovenských občanov ľudí dvoch kategórií. Je to ďalší z ich politických kotrmelcov, kedy otočili svoj názor v priebehu 24 hodín o 180 stupňov. Najskôr otočili pri podpore 13teho dôchodku, potom mali silné reči, že podporia náš návrh o 300 Eur príspevku na dieťa, čo tiež na poslednú chvíľku odvolali. 

Toto rozhodnutie a dnešný deň je tak len ďalším klinom v už aj tak vyhrotenej situácii a bude len viac a viac polarizovať slovenskú spoločnosť. 

<< Späť k článkom