Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS – sociálna demokracia je pripravený podporiť návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca

Patrícia Medveď Macíková
Dnešné zablokovanie schôdze, len potvrdzuje známy fakt, že nie je istá dostatočná podpora koaličných poslancov pre tohto neschopného ministra. Igor...

Dnešné zablokovanie schôdze, len potvrdzuje známy fakt, že nie je istá dostatočná podpora koaličných poslancov pre tohto neschopného ministra. Igor Matovič, ktorého pokyny Mikulec plní, zjavne hľadá všetky možnosti, ako ho udržať vo funkcii. Roman Mikulec totiž patrí medzi najslabších ministrov vnútra v histórii Slovenska. „Svojimi zákulisnými mocenskými hrami pri vyšetrovaniach, manažérskou neschopnosťou a morálnymi zlyhaniami z minulosti už dávno nemá čo robiť na čele tohto kľúčového rezortu“. Povedal predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini.
Mikulec je takzvaný podmienečný minister, nakoľko už jeho prvé hlasovanie o nedôvere potvrdilo, že nemá nadpolovičnú dôveru u vládnych poslancov. V rezorte prebieha vojna policajtov, vznikla účelová vyšetrovacia skupinka a snahy inšpekcie prešetriť manipulovanie kajúcnikov, boli zastavané mocenskými personálnymi  rozhodnutiami. Roman Mikulec je len predĺženou rukou Igora Matoviča, ktorému nejde o nastoľovanie spravodlivosti na Slovensku, ale o osobnú politickú pomstu. „Samotní koaliční poslanci ministra vnútra nazývajú bývalý minister“, dodal líder HLASu Peter Pellegrini. HLAS – sociálna demokracia zvolanie mimoriadnej schôdze vníma ako šancu pre koaličných poslancov vyjadriť svoj názor na Romana Mikulca nielen v zákulisí, ale priamo hlasovaním v pléne.

<< Späť k článkom