Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS – SOCIÁLNA DEMOKRACIA PODPORUJE PROTESTY ODBORÁROV

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS – sociálna demokracia v plnej miere podporuje sobotňajší protest odborárov v Bratislave. Požiadavky na udržanie sociálneho rozmeru Zákonníka...

Strana HLAS – sociálna demokracia v plnej miere podporuje sobotňajší protest odborárov v Bratislave. Požiadavky na udržanie sociálneho rozmeru Zákonníka práce, garanciu minimálnej mzdy, či návrat na ústavnú garanciu vekovej hranice odchodu do dôchodku považuje za absolútne opodstatné a v súlade so sociálnodemokratickými hodnotami HLASU.

„Podporujeme protest odborárov a vyjadrujeme im solidaritu v ich úsilí o dôstojné podmienky pracujúceho človeka. Ak by sme v sobotu nemali svoje dlhodobo plánované stranícke povinnosti, stáli by sme tak ako v minulosti spoločne s odborármi na námestí v modrých či oranžových vestách a dávali jasne najavo, že aj v tejto oblasti vláda oklamala ľudí a zabudla na všetky svoje predvolebné sľuby,“ uviedol líder HLASU Peter Pellegrini.

Súčasná vládna koalícia vládna koalícia dostala svoju dôveru vo voľbách aj na základe sľubu, že nebude siahať na sociálne istoty ľudí. „Dnes sme svedkami priameho opaku a aktívneho rušenia sociálnych opatrení, zavedených sociálnodemokratickými vládami. Vláda zobrala ľuďom plnohodnotný 13. dôchodok, znefunkčnila automat na minimálnu mzdu, odstránila vekový strop odchodu do dôchodku a siaha na príplatky za nadčasy počas víkendov a sviatkov. Za týchto okolností úplne rozumieme rozhorčeniu odborárov a veríme, že ich protest pomôže zastaviť deštrukciu sociálneho štátu,“ dodal Peter Pellegrini.

HLAS v tejto súvislosti upozorňuje na aktivitu SaS, ktorá v rámci takzvaných protikrízových opatrení žiada zníženie minimálnej mzdy o 20 percent v najmenej rozvinutých okresoch. „To je sociálny hyenizmus, s ktorým sa nikdy nezmierime. Moja vláda do najmenej rozvinutých regiónov pravidelne chodila, stretávala sa so starostami, miestnymi podnikateľmi i miestnymi osobnosťami a vždy týmto regiónom aktívne pomohla. Súčasná vláda, ktorá za rok a štvrť nevytiahla päty z Bratislavy, ide najchudobnejším ľuďom brať to málo, čo dnes majú. Je naozaj najvyšší čas, aby táto sociálne bezcitná vláda odišla do minulosti,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom