Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS VYZÝVA KOALÍCIU, ABY DOČASNE ZNÍŽILA DPH NA ENERGIE

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva vládnu koalíciu, aby podporila jeho návrh na dočasné zníženie DPH na energie. Toto zníženie na...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva vládnu koalíciu, aby podporila jeho návrh na dočasné zníženie DPH na energie. Toto zníženie na 5 percent reálne pomôže ľuďom vyrovnať sa s následkami prudkého zdražovania cien plynu a elektriny a následne aj rastu cien potravín.

„Minister Sulík dnes ľuďom odkázal, že vláda pre nich nemá žiadnu ochranu proti rastúcim cenám energií. Na rozdiel od bohatých ľudí  však zvýšenie cien elektriny a plynu môže byť pre mnohých zásadnou ranou do rodinného rozpočtu. Preto opäť vládnu koalíciu vyzývam, aby podporila návrh HLASu na dočasné zníženie DPH na energie, ktorý je už v parlamente,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

Pripomenul, že keď bolo treba spraviť z Daniela Lipšica neobmedzeného inkvizítora a jednoduchšie zatýkať, za jeden deň dala vláda dokopy špeciálnu komisiu, ktorá do týždňa navrhla 17 zásadných zmien v zákonoch. „Keď ide o skutočné problémy ľudí, nestojí im to ani za najmenšiu pozornosť. To je skutočný obraz tejto neschopnej vládnej koalície, ktorá na ľudí zvysoka kašle,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom