Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS VYZÝVA PREMIÉRA, ABY KVÔLI ROZVRATU ŠTÁTU ZVOLAL BEZPEČNOSTNÚ RADU

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby kvôli rozvratu štátu a zneužívaniu orgánov činných v trestnom konaní na...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby kvôli rozvratu štátu a zneužívaniu orgánov činných v trestnom konaní na politické účely zvolal Bezpečnostnú radu.
„Predseda vlády nesie politickú zodpovednosť za svojho ministra vnútra, ktorý sa prizerá otvorenej vojne v policajných zložkách. Predseda vlády ako šéf výkonnej moci nesie aj osobnú zodpovednosť za stav demokracie a právneho štátu na Slovensku. Dokázal zvolávať utajené stretnutia najmocnejších ľudí štátu v podzemí SIS, hoci má k dispozícii legálny nástroj v podobe Bezpečnostnej rady. Preto je nevyhnutné, aby práve teraz na preukázateľné zneužívanie polície a Špeciálnej prokuratúry reagovala Bezpečnostná rada a prijala adekvátne opatrenia,“ povedal predseda HLASu Peter Pellegrini.
HLAS zároveň vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby hneď po skončení návštevy Svätého otca zvolala stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov k alarmujúcej situácii v bezpečnostných zložkách. „A vyzývame aj predsedu Národnej rady Borisa Kollára, aby sa zasadil o podrobné informovanie parlamentu o výsledkoch rokovania Bezpečnostnej rady a najmä o prijatých opatreniach. V prípade potreby môže takúto schôdzu zvolať v utajenom režime,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom