Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS VYZÝVA PREMIÉRA, ABY VYSVETLIL STRETNUTIE V SIS

Patrícia Medveď Macíková
Vládna koalícia od začiatku čelí podozreniam, že orgány činné v trestnom konaní zneužíva na politický súboj. Stretnutie najvyšších predstaviteľov štátu...

Vládna koalícia od začiatku čelí podozreniam, že orgány činné v trestnom konaní zneužíva na politický súboj. Stretnutie najvyšších predstaviteľov štátu a šéfov kľúčových orgánov s vedením SIS v utajenom režime a miestnosti zabezpečenej proti odpočúvaniu toto podozrenie nevyvracia, ale naopak, prehlbuje. V čase, kedy samotné postavenie kajúcnikov, ich výpovede, či dokonca prepojenie na tajné služby vrhá čudné svetlo na spôsob a priebeh vyšetrovania, zvyšuje nedôveru k objektívnosti procesov smerujúcich k očiste verejného života.
HLAS – sociálna demokracia preto vyzýva premiéra Eduarda Hegera ako organizátora tejto tajnej schôdzky, aby informoval občanov o zmysle a podstate takéhoto stretnutia. Premiér musí vysvetliť motívy k organizácii tohto neštandardného stretnutia, ktoré svoj charakterom spochybňuje princípy právneho a demokratického štátu.  Inak sa nemôže čudovať, ak budú ľudia čoraz viac nedôverovať krokom orgánov činných v trestnom konaní v politicky citlivých kauzách.

<< Späť k článkom