Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS žiada Ódorovu vládu o okamžitú pomoc pre mestá a obce

Patrícia Medveď Macíková
HLAS žiada Ódorovu vládu o okamžitú pomoc pre mestá a obce HLAS – sociálna demokracia žiada Ódorovu vládu o okamžitú...

HLAS žiada Ódorovu vládu o okamžitú pomoc pre mestá a obce

HLAS – sociálna demokracia žiada Ódorovu vládu o okamžitú pomoc pre samosprávy. „Ak by Ódorova vláda riešila problémy ľudí, nemuseli by sme zvolávať mimoriadne schôdze ako je to v prípade samosprávy. Očakávame, že vláda nájde 108 miliónov pre samosprávy a bude urgentne riešiť tento závažný problém týkajúci sa každodenného života ľudí,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

„HLAS hovorí jasne, že silný štát nevybudujeme bez silných samospráv. Vieme, akú devastačnú politiku tu narobila bývalá koalícia a žiaľ, mrzí nás, čo úradnícka vláda teraz predvádza. Sme presvedčení, že kto nepomáha mestám a obciam, ubližuje ľuďom,“ zdôraznil Pellegrini. „Je neprijateľné otočiť sa chrbtom k tým, ktorí na rozdiel od vtedajšej koalície sa postavili čelom k pandémii, ktorí dokázali riešiť migračnú krízu. Samosprávy v ťažkých časoch nezlyhali a je našou povinnosťou zabezpečiť a vytvoriť tlak, aby Ódorova vláda konala a pomohla im,“ skonštatoval líder HLASu.“Pre našu stranu je samospráva rovnocenným partnerom, preto sme s nimi uzavreli celospoločenskú dohodu a chceme presadiť v budúcej vláde národný plán obnovy a vyrovnanie regionálnych rozdielov do dvanástich rokov,“ povedal líder HLASu. Člen predsedníctva HLASu Michal Kaliňák v mene strany garantoval, že samosprávy nikdy nenecháme na vedľajšej koľaji. “ Garantujeme nielen finančnú pomoc, ktorá stabilizuje ich situáciu, ale aj ekonomickú stabilitu rozšírením ich príjmov z centrálnych daní, garanciu ekonomického minima, preinvestovanie 1 mld. eur ročne v regiónoch a tiež zavedenie dvoch princípov kde žiadne úlohy sa nebudú presúvať na samosprávy bez peňazí a žiadne rozhodnutia nebudeme príjmať bez diskusie so samosprávami“, povedal expert pre samosprávu Michal Kaliňák.
Európska únie nám prispieva na to, aby sa stierali regionálne rozdiely. “Hegerova a Matovičova vláda nám premrhali tieto peniaze a pokiaľ nepomôže vláda, naše regióny sa začnú vyľudňovať,” povedal podpredseda strany a bývalý vicepremiér pre regionálny rozvoj Richard Raši.

<< Späť k článkom