Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS ŽIADA VYSLOVENIE NEDÔVERY VLÁDE

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia žiada vyslovenie nedôvery vláde Slovenskej republiky za úplný rozvrat právneho štátu na Slovensku. Podľa lídra HLASu Petra...

HLAS – sociálna demokracia žiada vyslovenie nedôvery vláde Slovenskej republiky za úplný rozvrat právneho štátu na Slovensku. 
Podľa lídra HLASu Petra Pellegriniho sa v uplynulých dňoch definitívne potvrdilo, že sľuby o očiste štátu a boji proti korupcii boli čistým podvodom. „Vyšetrovatelia NAKA, ktorí v stredu skončili vo väzbe, si priamo za stolom vymýšľali obvinenia voči svojim oponentom a bez akýchkoľvek dôkazov ich obviňovali z najvážnejších zločinov. Dialo sa to s vedomím ministra vnútra i špeciálneho prokurátora. Žiadny občan si dnes nemôže byť istý, že sa táto zvrhlá mašinéria neobráti proti nemu a on neskončí za mrežami,“ vyhlásil Peter Pellegrini.
HLAS preto stiahol svoj návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti, ktorý je v aktuálnej situácii nepostačujúci a začal zbierať podpisy poslancov na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády, a tým aj celej vláde.
Slovensko sa podľa Pellegriniho nachádza v úplnom rozvrate. „Stojíme absolútne nepripravení na prahu tretej vlny pandémie. Ekonomika kolabuje a štát nijako nepomáha svojim občanom. Verejné financie majú najhoršiu udržateľnosť v Európe a dodnes nepoznáme ani len východiská budúcoročného štátneho rozpočtu. K tomuto zmätku dnes pribudol ďalší zásadný dôvod, a to absolútny rozvrat právneho štátu a jeho demokratických pravidiel. Táto vláda musí bezpodmienečne odísť a občania v predčasných voľbách rozhodnú, kto vyvedie Slovensko z chaosu,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom