Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HNUTIU OĽANO UZ KORUPCIA NEPREKÁŽA

Patrícia Medveď Macíková
Podávanie a následne sťahovanie demisií, ktoré táto vládna koalícia zaviedla, je absolútnym výsmechom štátu a jeho inštitúcií. Ján Mičovský i...

Podávanie a následne sťahovanie demisií, ktoré táto vládna koalícia zaviedla, je absolútnym výsmechom štátu a jeho inštitúcií. Ján Mičovský i hnutie OĽaNO nás presviedčali, že jeho ohlasovaný odchod je ukážkovým prejavom politickej kultúry a striktným odmietnutím korupcie, ktorej sa mala dopustiť ministrova nominantka v Slovenskom pozemkovom fonde.

Stiahnutie demisie sa dá interpretovať jediným spôsobom – ak ide o vlastnú stoličku, sú nominanti OĽaNO schopní tolerovať hocičo, aj korupciu, proti ktorej pred voľbami toľko sľubovali bojovať. Minister Mičovský zo seba urobil nesvojprávnu a smiešnu figúrku a stal sa ďalším symbolom totálneho chaosu a cirkusu v podaní vládnej koalície.

Ak sa raz niekto rozhodne, že voči sebe vyvodzuje politickú zodpovednosť a nechce už riadiť zverený rezort, nemá vo svojej funkcii čo hľadať. HLAS preto vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby Jána Mičovského bezodkladne zo svojej funkcie odvolal. Je to jeho jediná možnosť ukázať, že aspoň on ako predseda vlády vníma boj proti korupcii do dôsledkov, a nie iba ako nekonečné frázy v televíznych reláciách.

HLAS pripomína, že minister Mičovský sa iba svojou demisou vyhol odvolávaniu v parlamente, na ktoré už bol zozbieraný dostatok podpisov poslancov. Preto ak premiér Jána Mičovského neodvolá, poslanci HLASU okamžite opätovne spustia proces na vyslovenie nedôvery ministrovi v Národnej rade Slovenskej republiky.

<< Späť k článkom