Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Igorovia odmietli spojenie opozície proti žilinskej županke z OĽANO

Patrícia Medveď Macíková
Kandidáti na žilinského župana Igor Janckulík a Igor Choma odmietli myšlienku spojenia sa troch opozičných kandidátov proti súčasnej županke OĽaNO...

Kandidáti na žilinského župana Igor Janckulík a Igor Choma odmietli myšlienku spojenia sa troch opozičných kandidátov proti súčasnej županke OĽaNO Erike Jurinovej. Stretnutie, ktoré s cieľom dohody inicioval kandidát HLASu Peter Slyško, napokon neviedlo k výsledku.
„Nedohoda troch kandidátov demokratických opozičných strán otvára dvere OĽaNO na ďalšie štyri roky marazmu v Žilinskom kraji. Ďalšie štyri roky meškajúcich diaľnic, neopravených ciest, rušenia  nemocníc a prešľapovania na mieste.  Je mi to osobne ľúto. Stále však majú všetko v rukách samotní voliči. Oni môžu 29. októbra rozhodnúť, že chcú od Žilinského kraja skutočnú pomoc, reálne výsledky a nádej na lepšiu budúcnosť,“ vyhlásil Peter Slyško, ktorý sa ako kandidát HLASu naďalej uchádza o dôveru voličov.
Peter Slyško je sklamaný z postoja z svojich protikandidátov, pretože mohli vyslať občanom jasný signál o potrebe súdržnosti v prospech ľudí. „Jasne som vyhlásil, že ja osobne nebudem prekážkou spoločnej dohody všetkých troch opozičných kandidátov. Páni Igorovia však napokon uprednostnili egá a stranícke tričká. Vo volebnej kampani sme od jedného z nich počúvali, že nie je Igor ako Igor. V tomto prípade však, žiaľ, je Igor ako Igor. A najväčšiu radosť z toho má tretí Igor, ktorý si v Trnave mädlí ruky, že jeho neschopná, netransparentná a katastrofálne hospodáriaca županka bude ďalšie štyri roky mávať zo Žiliny straníckou vlajkou OĽaNO,“ dodal Peter Slyško.
HLAS pokračuje vo svojej kampani v Žilinskom kraji s programom lepšej budúcnosti a skutočnej pomoci ľuďom. „Ponúkame kombináciu novej energie so skúsenosťou a odbornosťou. Ja ako manažér, zameraný na výsledky, a množstvo skúsených starostov a primátorov ako kandidáti na krajských poslancov. Verím, že toto cesta na lepšiu dopravu, dostupnejšie zdravotníctvo a kvalitnejšiu starostlivosť o dôchodcov v Žilinskom kraji,“ uzavrel Peter Slyško.
<< Späť k článkom