Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Je neprijateľné, aby nám ďalšie dva roky vládla temná koalícia

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS považuje za absolútne neprijateľné, aby ďalšie dva roky vládla Slovensku temná koalícia Igora Matoviča s fašistami. Preto dôsledne...

Strana HLAS považuje za absolútne neprijateľné, aby ďalšie dva roky vládla Slovensku temná koalícia Igora Matoviča s fašistami. Preto dôsledne zváži všetky demokratické nástroje, ktorými si občania môžu vynútiť odchod takejto vlády, vrátane referenda o predčasných voľbách.

„Chceme sa v krátkom čase stretnúť s ďalšími opozičnými stranami, ktoré vyjadrujú nedôveru súčasnej vlády, jej skutočnému premiérovi Igorovi Matovičovi a ktoré si uvedomujú zásadné nebezpečenstvo koalície s fašistami pre slovenskú demokraciu. Ak sa dohodneme, že napriek časovo kritickému hľadisku ideme zbierať podpisy pod referendum, HLAS sa bezodkladne zapojí do príprav petičnej akcie,“ vyhlásil predseda HLASu Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že po spoločnom hlasovaní o Matovičovom balíčku sa temná koalícia prejavila aj pri štvrtkovej voľbe predsedu a podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu. „Padlo ďalšie demokratické pravidlo, že tento post patrí nominantovi opozície, aby vláda nekontrolovala samú seba. Aj predsedom, aj podpredsedom NKÚ sa však stali nominanti OĽaNO, a to vďaka opätovnej podpore fašistov. Ak by mala táto temná koalícia aj naďalej prijímať zásadné rozhodnutia pre chod štátu, stane sa otázka odchodu vlády a predčasných volieb oveľa naliehavejšou,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom