Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Kandidátom HLASu na žilinského župana je Peter Slyško

Patrícia Medveď Macíková
Kandidátom HLASu na predsedu Žilinského samosprávneho kraja je manažér Peter Slyško. Do jesenných regionálnych volieb zároveň HLAS ponúkne vlastných kandidátov...


Kandidátom HLASu na predsedu Žilinského samosprávneho kraja je manažér Peter Slyško. Do jesenných regionálnych volieb zároveň HLAS ponúkne vlastných kandidátov na poslancov župného zastupiteľstva.
„HLAS chce kombinovať skúsenosť s novou energiou. Dva roky tejto vlády jasne ukázali, že kompetencia a schopnosť riadiť štát či samosprávu je nevyhnutná. Tak isto je však dôležitá schopnosť priviesť do politiky nové tváre, ktoré už vo svojom živote niečo dokázali, využiť ich energiu, dravosť a schopnosť pozrieť sa na veci inými očami,“ povedal na predstavení kandidáta v obci Čičmany líder HLASu Peter Pellegrini.
Peter Slyško je podľa jeho slov mladým, ale už skúseným manažérom, ktorý sa do najvyššej riadiacej pozície vypracoval svojimi vlastnými schopnosťami a úsilím.  Má skúsenosti s cestovným ruchom, kultúrou, ale i dopravou. „Táto nová tvár HLASu je obzvlášť dôležitá pri ponuke, akú dnes obyvatelia kraja majú. Tvorí ju súčasná županka, jej vicežupan a človek, ktorý už osem rokov riadil krajské mesto. Obávam sa, že ani ľudia minulosti, ani ľudia tristnej prítomnosti nedokážu ponúknuť kraju lepšiu budúcnosť. A HLAS je strana, ktorá sa orientuje predovšetkým na budúcnosť,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
Peter Slyško sa v rámci cestovného ruchu angažoval práve v Čičmanoch, v ktorých predstavil svoju kandidatúru. „Starať sa o kultúrne pamiatky, ako sú Čičmany, nie je len povinnosťou voči našej kultúre a tradícii, ale aj obrovskou príležitosťou pre cestovný ruch. Rovnako je povinnosťou župy starať sa o kvalitné cesty, ak sa zo Žilinského kraja má naozaj stať jeden súdržný celok,“ povedal Peter Slyško.
Jeho prioritami bude dopravná infraštruktúra, cestovný ruch a starostlivosť o všetky regióny Žilinského kraja. „Za najdôležitejšiu vec v tejto ťažkej dobe považujem pomoc ľuďom. Ak v tejto skúške zásadne zlyháva štát, musia ľuďom pomôcť obce, mestá a kraje,“ zdôraznil Peter Slyško.
Kandidát na žilinského župana ponúka ľuďom manažérsky prístup a orientáciu na výsledky. „Ľudia čakajú konkrétne skutky, nie ďalšie sľuby od tých, ktorí už svoju príležitosť dostali,“ dodal Peter Slyško.

<< Späť k článkom