Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » Tlačová správa: Kandidátom ...

Tlačová správa: Kandidátom HLASu na žilinského župana je Peter Slyško

Kandidátom HLASu na predsedu Žilinského samosprávneho kraja je manažér Peter Slyško. Do jesenných regionálnych volieb zároveň HLAS ponúkne vlastných kandidátov […]


Kandidátom HLASu na predsedu Žilinského samosprávneho kraja je manažér Peter Slyško. Do jesenných regionálnych volieb zároveň HLAS ponúkne vlastných kandidátov na poslancov župného zastupiteľstva.
„HLAS chce kombinovať skúsenosť s novou energiou. Dva roky tejto vlády jasne ukázali, že kompetencia a schopnosť riadiť štát či samosprávu je nevyhnutná. Tak isto je však dôležitá schopnosť priviesť do politiky nové tváre, ktoré už vo svojom živote niečo dokázali, využiť ich energiu, dravosť a schopnosť pozrieť sa na veci inými očami,“ povedal na predstavení kandidáta v obci Čičmany líder HLASu Peter Pellegrini.
Peter Slyško je podľa jeho slov mladým, ale už skúseným manažérom, ktorý sa do najvyššej riadiacej pozície vypracoval svojimi vlastnými schopnosťami a úsilím.  Má skúsenosti s cestovným ruchom, kultúrou, ale i dopravou. „Táto nová tvár HLASu je obzvlášť dôležitá pri ponuke, akú dnes obyvatelia kraja majú. Tvorí ju súčasná županka, jej vicežupan a človek, ktorý už osem rokov riadil krajské mesto. Obávam sa, že ani ľudia minulosti, ani ľudia tristnej prítomnosti nedokážu ponúknuť kraju lepšiu budúcnosť. A HLAS je strana, ktorá sa orientuje predovšetkým na budúcnosť,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
Peter Slyško sa v rámci cestovného ruchu angažoval práve v Čičmanoch, v ktorých predstavil svoju kandidatúru. „Starať sa o kultúrne pamiatky, ako sú Čičmany, nie je len povinnosťou voči našej kultúre a tradícii, ale aj obrovskou príležitosťou pre cestovný ruch. Rovnako je povinnosťou župy starať sa o kvalitné cesty, ak sa zo Žilinského kraja má naozaj stať jeden súdržný celok,“ povedal Peter Slyško.
Jeho prioritami bude dopravná infraštruktúra, cestovný ruch a starostlivosť o všetky regióny Žilinského kraja. „Za najdôležitejšiu vec v tejto ťažkej dobe považujem pomoc ľuďom. Ak v tejto skúške zásadne zlyháva štát, musia ľuďom pomôcť obce, mestá a kraje,“ zdôraznil Peter Slyško.
Kandidát na žilinského župana ponúka ľuďom manažérsky prístup a orientáciu na výsledky. „Ľudia čakajú konkrétne skutky, nie ďalšie sľuby od tých, ktorí už svoju príležitosť dostali,“ dodal Peter Slyško.

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info