Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Koalícia pokračuje v divadle, ale pri moci sa drží za každú cenu

Patrícia Medveď Macíková
Vládna koalícia podľa HLASu pokračuje v otravnom politickej divadle, ale je rozhodnutá udržať sa pri moci za každú cenu. „Napriek...

Vládna koalícia podľa HLASu pokračuje v otravnom politickej divadle, ale je rozhodnutá udržať sa pri moci za každú cenu.

„Napriek stovkám výhrad poslancov OĽaNO voči Richardovi Sulíkovi napokon toto hnutie hlasovalo do nohy proti návrhu na odvolanie ministra hospodárstva. Liberáli sa im stopercentnou revanšovali podporou ministra Jána Budaja. Je to jasný dôkaz, že ich vzájomné spory sú len divadlom pre ich voličov. Keď ide o ich vlastné stoličky, budú sa ich držať zubami nechtami,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS upozorňuje, že všetky ohlasované rokovania straníckych orgánov vládnych subjektov o podmienkach zotrvania v koalícii sa týmto stali úplne bezpredmetnými. „OĽaNO a SaS sú rozhodnuté vládnuť ďalej spolu za každú cenu a ich vzájomné urážky a spory majú len prekryť ich spoločnú neschopnosť,“ povedal Peter Pellegrini.

HLAS je presvedčený, že jediným východiskom pre Slovensko v súčasnom marazme je odchod celej vlády a predčasné parlamentné voľby. „Demisia Eduarda Hegera by Slovensko zbavila všetkých problémov – neexistujúceho premiéra, generátora konfliktov Igora Matoviča, trvalo dovolenkujúceho Richarda Sulíka aj absolútne neschopnej Veroniky Remišovej. Ľudia by potom mohli rozhodnúť, kto má Slovensko vyviesť z krízy a dať mu nádej na lepšiu budúcnosť,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom