Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: KOALÍCIA SA VYSMIALA ĽUĎOM DO TVÁRE A OPÄŤ ODMIETLA REFERENDUM

Patrícia Medveď Macíková
Vládna koalícia sa vysmiala ľuďom do tváre a odmietla spraviť čokoľvek, aby naplnila ich ústavné právo na referendum.  Vládni poslanci...

Vládna koalícia sa vysmiala ľuďom do tváre a odmietla spraviť čokoľvek, aby naplnila ich ústavné právo na referendum. 

Vládni poslanci dnes odmietli návrh HLASu, aby sa nami navrhnutá zmena rokovacieho poriadku prerokovala v skrátenom legislatívnom konaní. Ak by sa tento návrh schválil, parlament mohol podstatne skôr prijať potrebnú zmenu ústavy a referendum sa mohlo konať už v jarných mesiacoch budúceho roka.

„Igor Matovič, Boris Kollár aj Richard Sulík po výroku ústavného súdu nariekali, ako bolo ľuďom ublížené a ako majú na referendum právo. Dnes však títo páni nepohli prstom, aby sa ich slová zmenili na skutky. HLAS im podal pomocnú ruku a prišiel s legislatívnym návrhom, ktorý by výrazne skrátil čakanie na referendum. Vládna koalícia však uprednostnila udržanie sa pri moci za každú cenu, v rozpore s ústavnou požiadavkou 600-tisíc slovenských občanov,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

Vládna koalícia podľa nás každým dňom ukazuje, ako sa bojí vôle ľudí a ich slobodného rozhodnutia. „Zároveň pokračuje nevídaným spôsobom v devastácii Slovenskej republiky a jej právneho poriadku. Preto trváme na tom, že koniec tejto vlády je nevyhnutný a žiadame ostatné opozičné strany, aby podporili návrh HLASU na vyslovenie nedôvery premiérovi, a tým aj celej vláde,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom