Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Kupovať v tomto čase armádnu techniku za 1,7 mld je sociálny hyenizmus

Patrícia Medveď Macíková
Rozhodnutie o nákupe pásových obrnených vozidiel za 1,7 miliardy v časoch historického zdražovania považuje HLAS za sociálny hyenizmus. „Žiadna pomoc...

Rozhodnutie o nákupe pásových obrnených vozidiel za 1,7 miliardy v časoch historického zdražovania považuje HLAS za sociálny hyenizmus.

„Žiadna pomoc dôchodcom, žiadne zvyšovanie platov lekárov, sestier či učiteľov, žiadna pomoc pracujúcim bez detí. Každý deň tvrdia, že nemôžu pomôcť nikomu, kým sa nezdvihnú dane. A potom zaplatia 1,7 miliardy za transportéry. Ak existuje skutočný sociálny hyenizmus, táto vláda nám ho práve predviedla,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Okrem sociálneho rozmeru však celý nákup podľa neho na hony smrdí klientelizmom. „To, že v tendri vyhrá práve firma, úzko napojená na spoločnosť BAE systems, som verejne avizoval už v apríli na tlačovej konferencii. Pán minister Naď bude musieť veľmi podrobne vysvetľovať, prečo vyhrala práve firma, ktorá ho v minulosti veľmi štedro sponzorovala v jeho lobistických aktivitách či mimovládnych organizáciách,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

„Už keď sa rokovalo o nákupe stíhačiek, pán Naď aktívne loboval v prospech spoločnosti SaaB, veľmi úzko prepojenej práve s firmou BAE systems. A keďže sa mu nepodarilo tento biznis presadiť, obávam sa, že si dlh voči tejto skupine musel zahladiť až výberom toho správneho dodávateľa pri obstarávaní pásových obrnených vozidiel,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom