Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Kvôli drogám vládna koalícia hulvátsky porušila zákon

Patrícia Medveď Macíková
Vládna koalícia dnes v Národnej rade hulvátsky porušila zákon, len aby mohla v rozpore s rokovacím poriadkom opäť otvoriť zbytočnú...

Vládna koalícia dnes v Národnej rade hulvátsky porušila zákon, len aby mohla v rozpore s rokovacím poriadkom opäť otvoriť zbytočnú tému drog.

„Vládna koalícia už nemá absolútne žiadne zábrany. Keď mala zmeniť ústavu kvôli referendu o predčasných voľbách, zaklínala sa, že nie je možné skôr ako šesť mesiacov rokovať o tom istom zákone. Dnes zrazu bez akýchkoľvek problémov zaradil predseda parlamentu na rokovanie návrh liberálnych poslancov OĽaNO na zmiernenie trestov za užívanie marihuany, hoci ešte v novembri sa týmto návrhom zaoberal parlament. Pre vládnu koalíciu platí: drogy áno, ústavné právo občanov nie,“ povedal poslanec HLASu Matúš Šutaj Eštok.

HLAS považuje za nehorázne, že v čase extrémneho zdražovania nedokáže koalícia ponúknuť žiadne efektívne opatrenia na jeho zmiernenie, no má čas a energiu zaoberať sa nezmyslami, ktoré skutočne nie sú najväčšími problémami Slovenska. „Všetky mimoriadne schôdze o aktuálnych problémov zdražovania, zdravotníctva či pandémie vládna koalícia ani len neotvorila. Zato zmierňovanie trestov za drogy je pre nich natoľko dôležité, že sú kvôli nemu ochotný porušiť zákon o rokovacom poriadku a otravovať touto témou utrápených ľudí na Slovensku,“ dodal Matúš Šutaj Eštok.

<< Späť k článkom