Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Kvôli Mikulcovi začala polícia trestné stíhanie

Patrícia Medveď Macíková
V kauze kúpy vrtuľníka ministrom vnútra Romanom Mikulcom v posledný deň plného mandátu vlády Eduarda Hegera začala Národná kriminálna agentúra...

V kauze kúpy vrtuľníka ministrom vnútra Romanom Mikulcom v posledný deň plného mandátu vlády Eduarda Hegera začala Národná kriminálna agentúra trestné stíhanie pre zločin machinácie pre verejnom obstarávaní.

„V marci som kvôli tejto kauze, ktorú médiá i verejnosť prehliadli, podal trestné oznámenie. V utorok polícia potvrdila, že začala trestné stíhanie. „Vláda Igora Matoviča a Eduarda Hegera je chvalabohu minulosťou, no za túto minulosť jej budeme tvrdo vystavovať účet,“ uviedol dnes poslanec Národnej rady SR a generálny manažér HLASu Matúš Šutaj Eštok.

V posledný deň riadneho fungovania Hegerovej vlády v decembri 2022 si ministerstvo vnútra zadovážilo helikoptéru Leonardo AW 189 za 13,135 milióna eur. Dôvodom malo byť, že ho nutne potrebuje kvôli kríze na Ukrajine. Americká spoločnosť vyrábajúca helikoptéry nákup napadla na súde – nemohla totiž ponúknuť svoje vrtuľníky, pretože nebol vyhlásený tender. Okresný súd v Malackách na to rozhodol, že ministerstvo má zákaz stroj akokoľvek používať, kým nerozhodne o platnosti zmluvy.
„Opakujem kľúčové informácie: posledný deň vlády, zneužitá kríza, porušený zákon a biznis za vyše 13 miliónov eur. Toto bola tá transparentná protikorupčná vláda, ktorá napokon padla kvôli korupcii,“ zdôraznil Matúš Šutaj Eštok.

„Orgány činné v trestnom konaní majú jedinečnú možnosť dokázať, že majú naozaj rozviazané ruky a budú voči Mikulcovi konať. Doteraz šli totiž akosi bokom všetky kauzy, na ktoré som osobne trestným oznámením upozornil. Či už to bolo v kauze 18 miliónov eur, ktoré mal ukradnúť najslávnejší kajúcnik Imrecze, alebo v kauze desaťtisícov zmarených ľudských životov kvôli babráckemu riadeniu pandémie Matovičom, Hegerom a Sulíkom,“ dodal Matúš Šutaj Eštok.

<< Späť k článkom