Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Len na vešiakoch Remišová zbytočne minula viac ako 36 000 eur

Patrícia Medveď Macíková
Sedačka za vyše 8000 eur a rokovací stôl za viac ako 14 000 eur nie sú jedinými zbytočnými a predraženými...

Sedačka za vyše 8000 eur a rokovací stôl za viac ako 14 000 eur nie sú jedinými zbytočnými a predraženými nákupmi ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniky Remišovej. Ako dnes na tlačovej besede informoval podpredseda strany HLAS a poslanec NR SR Richard Raši, ministerka Remišová vybavuje celé ministerstvo nielen dizajnovým nábytkom, ale aj dizajnovými vešiakmi na kabáty.

 

„Ministerka Remišová nakúpila na ministerstvo 500 vešiakov na kabáty za viac ako 50000 eur. Najskôr kúpila 150 vešiakov po necelých 52 eur a potom prikúpila 350 dizajnových vešiakov po takmer 121 eur. Rovnako funkčný vešiak s pritom dá kúpiť aj za 25 eur za kus,“ pripomenul Rašiho poslanecký asistent a okresný predseda strany Martin Dorčák a dodal, že keby kúpila bežne dostupné vešiaky, daňovým poplatníkom by ušetrila viac ako 36 000 eur.

 

Podľa Dorčáka môžu byť nákupy dizajnového nábytku šité na mieru konkrétnym firmám, keďže „aj leňošky pre vodičov, ktoré sa dajú bežne kúpiť okolo 300 eur, nakúpila Remišová1774. Za tri kusy tak vyhodila viac ako 5300 eur,“ povedal Dorčák. Za nehoráznosť považuje, že okrem iných podmienok museli mať čierne matné a kovové nožičky. „Okrem týchto dizajnových kúskov zazmluvnila Remišová na ministerstvo aj aj 36 dvojsedačiek talianskej značky po 1 436,40 eur a 74 kresiel tej istej  značky po 453,60. Ak by sme vyberali veľmi podobné dvojsedačky a kreslá, ktoré však nie sú talianske a dizajnové, ale vyrobené na Slovensku a rovnako funkčné, našli by sme ich minimálne o polovicu lacnejšie,“ uzavrel Dorčák, ktorý Remišovú vyzval, aby zmluvy na tento predražený nábytok zrušila a ospravedlnila sa za to občanom Slovenska.

<< Späť k článkom