Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Len Slovensko bude rozhodovať o tom, kto vstúpi na naše územie

Patrícia Medveď Macíková
Len Slovensko bude rozhodovať o tom, kto a za akých okolností vstúpi na jeho územie. „Schopnosť brániť vlastnú štátnu hranicu...

Len Slovensko bude rozhodovať o tom, kto a za akých okolností vstúpi na jeho územie. „Schopnosť brániť vlastnú štátnu hranicu je základným prejavom suverenity každého štátu. Buď sme suverénna republika alebo nie sme. A HLAS hovorí: Slovensko je suverénny štát, bude samo rozhodovať o tom, koho na svoje územie pustí a koho nie a dokáže si toto rozhodnutie aj vynútiť!“ uviedol dnes líder HLASu Peter Pellegrini k problému nelegálnej migrácie.

Krok vlády, ktorá dnes rozhodla o zrušení mimoriadnej situácii kvôli ochoreniu Covid 19, brániacej Slovensku vracať nelegálnych migrantov späť, hodnotí HLAS ako správny, hoci oneskorený. „Stále sa však nenaplnili ďalšie nevyhnutné kroky. Musíme zaisťovať nelegálnych migrantov, kým sa dôkladne nepreverí ich totožnosť – nie zapísať im na papierik vymyslené meno a vymyslený dátum narodenia, ale poctivo overiť, či naozaj takýto človek existuje a či nepredstavuje možnú hrozbu. Až po takomto overení môžu dostať akýkoľvek papierik od polície – nie na počkanie a nie na falošné meno!“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS pripomína ďalší svoj návrh, ktorým bolo zapojenie armády do stráženia kľúčových bodov slovenských hraníc. „Ak mohli vojaci asistovať pri vytieraní nosov, ak mohli strážiť okresné cesty počas pandémie, len aby slovenskí občania nemohli navštíviť rodinu aj v susednom okrese, potom môžu aj pomáhať chrániť Slovensko pred nelegálnymi migrantmi. Som rád, že aj tento návrh sa podarilo aspoň čiastočne uskutočniť. Čiastočne preto, lebo si viem predstaviť nasadenie podstatne vyššieho počtu vojakov ako 500, ale hlavne – majú byť nasadení priamo pri ochrane hranice, nie ako pomocná administratívna sila policajtov,“ pripomenul Peter Pellegrini.

HLAS žiadal a naďalej žiada odvolanie policajného prezidenta Štefana Hamrana, ktorý si pomýlil svoju prácu s politikou a opätovne pri ochrane bezpečia slovenských občanov zlyhal. „Ale pán Ódor s pani Čaputovou nám už ukázali, že pán Hamran je pre nich posvätná osoba a radšej sa zbavia vlastného ministra ako jeho,“ poznamenal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom