Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: ĽUDÍ NA OČKOVANIE MOŽNO PRESVEDČIŤ AJ JEDNODUCHO A ZADARMO

Patrícia Medveď Macíková
Vláda ide vyhodiť 50 miliónov eur na očkovaciu lotériu a sprostredkovateľský bonus, ďalšie štyri milióny eur bude stáť očkovacia kampaň,...

Vláda ide vyhodiť 50 miliónov eur na očkovaciu lotériu a sprostredkovateľský bonus, ďalšie štyri milióny eur bude stáť očkovacia kampaň, ale zatiaľ neurobila jednoduchú vec, ktorá, ak bude očkovanie výrazne účinné, môže desaťtisíce ľudí presvedčiť, tvrdí to poslanec NR SR a podpredseda strany HLAS – sociálna demokracia Richard Raši. “Stačí jednoduchá vec – spolu so slovenskými koronaštatistikami zverejňovať, či nakazení, hospitalizovaní a ľudia na umelej pľúcnej ventilácii sú plne zaočkovaní a akou vakcínou,” vyhlásil dnes R. Raši a dodal, že preto žiada ministra zdravotníctva, aby zabezpečil intenzívne zverejňovanie týchto dát.

Vláda, ktorá sa oháňa transparentnosťou, nedokáže ľuďom transparentne ukázať výhody očkovania, upozorňuje Raši aj na to, že v druhom kroku by mala konečne umožniť slobodný výber vakcíny, po ktorom voláme už niekoľko mesiacov. “Som presvedčený, že ak by ľudia každý deň videli v našich štatistikách , že plne očkovaní sú podstatne viac chránení ako ľudia bez vakcíny, a videli by, ktorá vakcína je najúčinnejšia, s očkovaním by prestali váhať. A desiatky miliónov eur by sme mohli uvoľniť na preplatenie inovatívnych liekov onkologickým pacientom, ktorým môžu zachrániť život, alebo na diagnostiku a liečbu tých pacientov, ktorí kvôli koronakrize museli na svoje vyšetrenia či liečbu mesiace čakať,” uzavrel člen zdravotníckeho výboru NR SR.

<< Späť k článkom