Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Mamičky, ktoré nedostali pre svoje dieťa miesto vo verejnej škôlke, budú ďalej dostávať rodičovský príspevok

Patrícia Medveď Macíková
Mamičky, ktoré nedostali pre svoje dieťa miesto vo verejnej materskej škole, budú od štátu naďalej dostávať rodičovský príspevok viac ako...

Mamičky, ktoré nedostali pre svoje dieťa miesto vo verejnej materskej škole, budú od štátu naďalej dostávať rodičovský príspevok viac ako 400 eur mesačne. Národná rada Slovenskej republiky schválila zákon z dielne HLASu, ktorý tento benefit rodičom umožní.
„Štát nemôže na jednej strane uložiť rodičom povinnosť, aby ich dieťa chodilo do škôlky, a na druhej strane nemať dostatočné kapacity pre všetky deti. Preto pokiaľ mamička nemôže umiestniť svoje dieťa do verejnej materskej školy, bude ďalej poberať rodičovský príspevok, ktorý za mojej vlády skokovo vzrástol. Tieto peniaze jej pomôžu buď v nájdení inej starostlivosti o svojej dieťatko, alebo jej umožnia starať sa oň osobne,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini. „Toto je skutočná pomoc ľuďom, ktorú na Slovensku robí opozícia namiesto neschopnej vlády,“ dodal.
Nárok na rodičovský príspevok bude mať aj rodič, ktorý svoje dieťa umiestni do súkromnej škôlky. Zákon by mal začať platiť ešte v máji, takže sa bude vzťahovať aj na rodičov, ktorých deti budúci školský rok nastupujú do materskej školy. „HLAS už ako opozičná strana presadila rozmrazenie minimálnych dôchodkov, zvýšenie príspevkov na ich rekondičné pobyty a teraz priniesla pomoc rodinám s deťmi. Škoda, že ostatné z vyše päťdesiatich našich návrhov zákonov koalícia nepodporila, ale sme pripravení presadiť ich po voľbách. Takto vyzerá skutočná pomoc ľuďom, takto vyzerá skutočná sociálna demokracia,“ dodal podpredseda HLASu Erik Tomáš.
<< Späť k článkom