Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Matovič je zlo slovenskej politiky

Patrícia Medveď Macíková
Igor Matovič je podľa strany HLAS – sociálna demokracia zlo slovenskej politiky. „Pre schválenie svojich megalomanských a chorých plánov neváha...

Igor Matovič je podľa strany HLAS – sociálna demokracia zlo slovenskej politiky. „Pre schválenie svojich megalomanských a chorých plánov neváha spraviť hocičo – ani spojiť sa s fašistami, ani sám sa správať ako fašista,“ vyhlásil predseda HLASu Peter Pellegrini.
Dnešné hlasovanie o Matovičovom balíčku podľa neho potvdila, že v parlamente definitívne vznikla nová temná koalícia, v ktorej koaličnú stranu SaS nahradili kotlebovci. „Minister financií má pri tom stále možnosť získať pre svoj návrh širšiu podporu. Stačí, ak bude akceptovať zásadné zmeny HLASu, ktorý žiada pre dôchodcov takzvaný 14 dôchodok a rozšírenie pomoci aj na pracujúcich bez detí. Tieto spolu tri milióny ľudí totiž Matovič hádže bez palubu bez akejkoľvek pomoci,“ zdôraznil Peter Pellegrini. 
HLAS upozorňuje, že za presadenie Matovičovho politického pomníka zaplatia ľudia obrovskú cenu. „Jednak v podobe každoročnej 1,3 miliardy eur, na ktorú minister stále nemá zdroje, a jednak vyradením Slovenska z rodiny demokratických a civilizovaných krajín. Matovič sa totiž kotlebovcom za ich podporu chce odvďačiť neslýchanou cenzúrou médií, kde chce zákonom určiť, ktorá politická strana môže a ktorá nemôže dostať priestor v televíznych diskusiách,“ povedal Peter Pellegrini.
Minister financií predkladá návrh na cenzúru médií s plným vedomím, že tým pomôže ĽSNS ako svojmu novému koaličnému partnerovi. „Igor Matovič je stelesnené zlo, ktoré robí z demokratickej Slovenskej republiky svoje vlastné pieskovisko, kde neplatí nič iné, len vôľa diktátora. Nedokáže bojovať voči svojim oponentom, nuž sa ich aspoň snaží pozatvárať a zakázať im prístup do médií,“ upozornil Peter Pellegrini.
HLAS pripomína, že aspoň formálne má Igor Matovič svojho šéfa, ktorým je podľa ústavy predseda vlády. „Vyzývam Eduarda Hegera, aby nám priamo z medzinárodného ekonomického fóra v Davose odkázal, čo si myslí o Matovičovom návrhu na cenzúru médií.  Aj teraz stojí Slovensko na správnej strane dejín? Necítite aspoň štipku hanby medzi svetovými osobnosťami hanby za vášho podriadeného? Máte dnes poslednú šancu vykázať matovičovské zlo tam, kam patrí – preč z vlády, preč z politiky. Ak to neurobíte, stanete sa posledným lokajom diktátora, ktorý sa podujal zlikvidovať slovenskú demokraciu,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom