Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Matovič s Hegerom si na zdravotníkov nenašli čas

Patrícia Medveď Macíková
Je až neuveriteľné, že ani 16 dní pred kolapsom slovenského zdravotníctva sa premiér Eduard Heger a minister financií Igor Matovič...

Je až neuveriteľné, že ani 16 dní pred kolapsom slovenského zdravotníctva sa premiér Eduard Heger a minister financií Igor Matovič sa s lekárskymi odborármi odmietli stretnúť. Vládne strany, ktoré sa pred voľbami oháňali zdravotníctvom ako TOP prioritou a ktoré jediné dnes môže situáciu s odchádzajúcimi lekármi vyriešiť, si nenašli čas a lekárov naďalej ignorujú. Vyhlásil to člen zdravotníckeho výboru NR SR a podpredseda strany HLAS Richard Raši. Podľa neho práve dnešné rokovanie malo byť kľúčové a namiesto toho ženú pacientov do záhuby.
„Preto vyzývam premiéra a ministra financií, aby okamžite začali rokovať so zdravotníkmi, lebo 1. decembra nebudú slovenskí lekári pri lôžkach pacientov v slovenských nemocniciach. Situácia je mimoriadne vážna a jej výsledkom môžu byť zbytočné úmrtia pacientov,“ dodal R. Raši.
Podľa podpredsedníčky strany HLAS Zuzany Dolinkovej museli lekári v reakcii na nečinnosť Matoviča s Hegerom ohlásiť na 17. novembra 2022 protestné zhromaždenie. „Naozaj sa už v tomto štáte nemôžu ľudia domôcť svojich práv inak ako protestami v uliciach? Táto vláda opäť dokázala, že nevie komunikovať, nevie konštruktívne rokovať a hlavne nedokáže odborne riadiť krajinu,“ uzavrela Dolinková.
<< Späť k článkom