Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Matovič sa rozhodol hodiť do zdravotníctva atómovú bombu, ktorá znemožnila dohodu s LOZ

Patrícia Medveď Macíková
Igor Matovič sa rozhodol hodiť do zdravotníctva svoju atómovú bombu. Napriek tomu, že už boli blízko dohode s odborármi, rozhodol...

Igor Matovič sa rozhodol hodiť do zdravotníctva svoju atómovú bombu. Napriek tomu, že už boli blízko dohode s odborármi, rozhodol sa sebe vlastným spôsobom zvrátiť vývoj rokovaní a ľudia zostávajú v neistote aj naďalej. Uviedol to podpredseda strany HLAS a člen zdravotníckeho výboru NR SR Richard Raši.
Podľa Rašiho je výsledok rokovaní lekárskych odborárov s Matovičom jasný – lekári nestiahli výpovede a žiadajú pokračovanie rokovaní nielen o platoch, ale aj o memorande, teda o zvýšení kvality nášho zdravotníctva. „Ak nedôjde k dohode, nebude mať kto ošetrovať ľudí, nebude mať kto operovať a zodpovedný bude jeden jediný človek. Igor Matovič. Pri pandémii si zvykol na straty na ľudských životoch. Zrejme mu jedna skúsenosť nestačila,“ uzavrel Richard Raši.
Podpredsedníčka strany HLAS Zuzana Dolinková doplnila, že Matovičova atómová bomba v podobe stabilizačného príspevku rozvráti vzťahy v nemocniciach. „Jeho stabilizačný príspevok postaví proti sebe odchádzajúcich lekárov a sestry a ostatných zdravotníkov. Zároveň zastabilizuje súčasnú kritickú situáciu v nemocniciach, bez výhľadu k lepšiemu v oblasti personálnej ako aj vyťaženosti lekárov,“ uviedla Dolinková. Dodala, že Matovič nedokázal nájsť 40 miliónov navyše pre lekárov, ale megalomansky rozhadzuje 400 miliónov.

<< Späť k článkom