Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Matovič zase raz vymýšľa koleso

Patrícia Medveď Macíková
Igor Matovič vo svojom „reštauračnom“ daňovom balíku znova predvádza nezmyselné marketingové piruety a vymýšľa koleso, ktoré už dávno bolo vynájdené....

Igor Matovič vo svojom „reštauračnom“ daňovom balíku znova predvádza nezmyselné marketingové piruety a vymýšľa koleso, ktoré už dávno bolo vynájdené. Návrhy na vopred predpísanú výšku tringeltu, zahrnutie tringeltu do DPH či povinné podávanie vody a polovičných porcií v reštauráciách sú ďalším tragickým potvrdením jeho absolútnej nekompetentnosti. Odporúčame Igorovi Matovičovi, aby sa namiesto diktovania jedálneho lístka reštauráciám a zdaňovania tringeltov zaoberal skutočnými problémami verejných financií, ktoré idú počas jeho funkcie od desiatich k piatim.

Ak chce minister financií reálne pomôcť gastrosektoru, nech si osvojí návrh HLASu na dočasné zníženie DPH pre gastrosektor na 5 percent a po roku jej automatickú úpravu na finálnych 10 percent. Nemusí vymýšľať koleso, ani si cez ministerskú funkciu riešiť nespokojnosť svojich detí s konkrétnym podnikom – stačí v stredu na vláde predložiť návrh na zníženie DPH a v skrátenom legislatívnom konaní ho schváliť v parlamente. HLAS takéto riešenie určite podporí, aj bez vody zadarmo či polovičnej porcie obeda.

<< Späť k článkom