Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Matovičove vlády zabrzdili rozvoj regiónov

Patrícia Medveď Macíková
  Vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera výrazne spomalili a ohrozili čerpanie eurofondov končiacich eurofondov. Hoci úradnícka vláda za polroka...

 

Vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera výrazne spomalili a ohrozili čerpanie eurofondov končiacich eurofondov. Hoci úradnícka vláda za polroka svojho pôsobenia vyčerpala 1,31 mld. eur, stále to nie je dosť, upozornil dnes v reakcii na vládny materiál informujúci o stave čerpania bývalý vicepremiér a podpredseda strany HLAS Richard Raši. „Najväčší problém je ten, že sa snažíme zachrániť peniaze pre Slovensko, ale tieto peniaze mali byť určené na vyrovnávanie regionálnych rozdielov. Namiesto toho ide viac ako miliarda eur, ktorá mala skončiť v regiónoch, na pomoc pri energetickej kríze či pomoc utečencom. Kvôli Matovičovi a jeho vládam sme premrhali historickú príležitosť pomôcť ľuďom, ktorí v regiónoch Slovenska žijú,“ zdôraznil Raši.

V situácií, keď sú verejné financie v katastrofálnom stave, mohli byť práve eurofondy zdrojom investícií v regiónoch. Aj preto HLAS bude presadzovať, aby vznikajúca vláda čo najväčšiu časť nových eurofondov nasmerovala priamo do regiónov Slovenska.

<< Späť k článkom