Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Minimálne dôchodky sa rozmrazia ešte v tomto roku

Patrícia Medveď Macíková
Minimálne dôchodky sa vďaka návrhu HLASu – sociálna demokracia konečne rozmrazia. “Minimálne dôchodky zmrazila súčasná vláda ešte v roku 2020...

Minimálne dôchodky sa vďaka návrhu HLASu – sociálna demokracia konečne rozmrazia. “Minimálne dôchodky zmrazila súčasná vláda ešte v roku 2020 a približne 120-tisíc seniorov muselo čeliť ťažkej dobe zdražovania bez zvyšovania penzií”, uviedol predseda strany HLAS – socialna demokracia Peter Pellegrini.
Minimálne dôchodky sa napokon rozmrazia už od 1. júla rohto roka. “Podorbným skúmaním nášho schváleného zákona sa zistilo, že v prípade rozmrazenia minimálnych dôchodkov nedošlo k posunutiu účinnosti až na 1. január 2024, ako to pretlačila na návrh poslanca Cmoreja zo SaS bývalá vládna koalícia pri iných ustanoveniach.
“Veľmi sa tešíme, že minimálne dôchodky sa rozmrazia už tento rok ako sme to navrhovali. O koľko presne sa zvýšia, budeme vedieť až pred prvým júlom, kedy už budú známe veličiny, na základe ktorých sa valorizujú”, dodal podpredseda strany HLAS – sociálna demokracia Erik Tomáš.
<< Späť k článkom