Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Minister vnútra Mikulec podpísal ďalšiu stravovciu zmluvu za 2,3 milión eur

Patrícia Medveď Macíková
Minister vnútra Roman Mikulec podpísal ďalšiu zmluvu so stravovacou firmou Globalgastro plus, s.r.o., za 2,3 milióna eur. Urobil tak napriek...

Minister vnútra Roman Mikulec podpísal ďalšiu zmluvu so stravovacou firmou Globalgastro plus, s.r.o., za 2,3 milióna eur. Urobil tak napriek tomu, že podľa Úradu pre verejné obstarávanie porušil jeho rezort zákon pri predchádzajúcej zmluve s touto spoločnosťou na 1,7 milióna eur.
„Roman Mikulec je proste správny zurvalec, ktorý sa predsa nejakým trápnym zákonom zdržiavať nebude. A tento človek stojí na čele ministerstvo vnútra aj po siedmich pokusoch o odvolanie. Zjavne má pre svoje OĽaNO úplne inú hodnotu – napríklad pri politicky motivovaných vyšetrovaniach. Alebo má možno nesmierne bohatý šuflík, plný nepríjemných dokumentov na kadekoho. Nenapadá mi žiaden iný dôvod, prečo držať vo funkcii neschopného ministra, verejne opovrhujúceho zákonmi a toľko sľubovanou transparentnosťou,“ uviedol poslanec HLASu Matúš Šutaj Eštok.
HLAS pripomína, že počas jarnej ukrajinskej utečeneckej krízy Mikulec napriamo, bez riadnej súťaže, pridelil zákazku na poskytovanie stravy firme Globalgastro plus za 1,7 milióna eur. „Bratislavská firma, ktorá je podľa verejných informácií od roku 2015 v strate, došla na východnú hranicu pražiť rezne za nekresťanské ceny. Vtedy sme vyhlásili, že utečencom treba pomôcť, ale nie za cenu porušovania zákona. A že netušíme, podľa čoho si Mikulec vybral práve túto stratovú bratislavskú firmu,“ poznamenal Matúš Šutaj Eštok.
Podozrenie HLASu z porušenia zákona v septembri potvrdil Úrad pre verejné obstarávanie. Podľa úradu neexistoval žiaden dôvod na to, aby ministerstvo obišlo zákon a zadalo priamo lukratívnu zákazku konkrétnej firme.
<< Späť k článkom