Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Ministerstvo vnútra nemá tajiť a nesmie zavádzať

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS sociálna demokracia naďalej trvá na svojej požiadavke, aby Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zverejnilo všetky dokumenty, ktoré sa týkajú...

Strana HLAS sociálna demokracia naďalej trvá na svojej požiadavke, aby Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zverejnilo všetky dokumenty, ktoré sa týkajú pripravovanej reformy verejnej správy.
„Pre stranu, ktorá má najviac primátorov a starostov, ale aj pre celú samosprávu je neprípustné, aby sa z médií dozvedala o plánoch rušiť okresy a škrtať samosprávne kraje,“ hovorí Michal Kaliňák, expert strany HLAS pre samosprávy.
Michal Kaliňák zároveň pripomína, že v ľudia v mestách a obciach za ostatné mesiace majú skúsenosti s reformami od zeleného stola, ktoré boli najskôr akože pracovné dokumenty a následne spôsobili cestovanie ľudí za spravodlivosťou, kvôli súdnej mape, cestovanie ľudí za zdravím, kvôli rušeniu nemocníc a ešte aj toto cestovanie skomplikoval železničný grafikon tvorený tiež od zeleného stola.
„Vyjadrenie ministerstva vnútra o akýchsi dezinformáciách je pre nás neprípustné. Mestá, obce, župy a napokon obyvatelia sú dlhodobo vystavení stresu a strachu z rozhodnutí vlády a ministerstiev. Preto trváme na tom, aby ministerstvo vnútra zverejnilo všetky materiály, s ktorými uvažuje o rušení 33 okresov a 4 samosprávnych krajov. Už to dokazuje, že ak je nepochopená podstata, tak ani výsledok nemôže byť správny, zdôrazňuje Michal Kaliňák“ a ďalej pripomína: „Záujem ministerstva vnútra tajiť materiály nie je v súlade s otvoreným, ale ani so zodpovedným vládnutím. Zdá sa, že je najvyšší čas venovať sa tejto téme na rokovaní parlamentného výboru pre verejnú správu.“
<< Späť k článkom