Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: MIRRI by malo Remišovej zosobniť škody, ktoré štátu spôsobila

Patrícia Medveď Macíková
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie zbytočne platí za prázdny priestor viac ako 6000 eur mesačne. Upozornil na to dnes zakladajúci...

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie zbytočne platí za prázdny priestor viac ako 6000 eur mesačne. Upozornil na to dnes zakladajúci člen strany HLAS Martin Dorčák. Ide o priestor na prízemí bývalého sídla ministerstva o rozlohe 363 metrov štvrcových, ku ktorému zabudla bývalá ministerka Veronika Remišová vypovedať nájomnú zmluvu. „Pôvodne tu mal byť showroom informatizácie – akési vzdelávacie stredisko, kde by sa žiaci z celého Slovenska, ale aj seniori a iní návštevníci chodili oboznamovať s elektronickými službami štátu podľa vzoru z Estónska. Tento projekt však V. Remišová zrušila a priestor využívala ako sklad,“ vysvetlil Dorčák. Dodal, že nájomná zmluva by skončila v apríli tohto roka, ak by 6 mesiacov pred jej ukončením, čiže do konca októbra 2022, poslalo Remišovej ministerstvo prenajímateľovi oznámenie, že priestor si už ďalej nechce prenajímať. „Remišová ho však vypovedať zabudla,“ vyhlásil Dorčák. Tým sa nájomná zmluva na prázdny priestor predĺžila o minimálne 4 mesiace.

Martin Dorčák požiadal nového ministra Petra Balíka, aby zvolal škodovú komisiu a  náklady, ktoré pre Remišovej nedbanlisvosť štát zaplatí, jej zosobnil. Rovnako žiada, aby jej boli zosobnené platby ministerstva pre advokátsku kanceláriu Polaček and partners, ktorej vyplatila 70 000 eur za prehratý súdny spor v hodnote prevyšujúcej 30 000 eur a tiež takmer 150 000 eur na výrobu mobilnej aplikácie, ktorá sa nikdy nepoužila.

„Nevypovedanie nájomnej zmluvy je ďalším jasne dokázaným a očividným prípadom plytvania verejnými prostriedkami pani Remišovou. Len v týchto troch prípadoch spôsobila štátu škodu prevyšujúcu 240000 eur,“ uzavrel Dorčák, ktorý už v prípade advokátov podal aj trestné oznámenie.

<< Späť k článkom