Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Múzeum SNP nie je sklad zbraní

Patrícia Medveď Macíková
Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici nie je sklad zbraní, ale nenahraditeľná kultúrna pamiatka pre celý slovenský národ, vyhlásila...

Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici nie je sklad zbraní, ale nenahraditeľná kultúrna pamiatka pre celý slovenský národ, vyhlásila po dnešnom mimoriadnom rokovaní parlamentného výboru pre kultúra a médiá poslankyňa HLASu Ľubica Laššáková.

„Ministerka kultúry Natália Milanová zjavne nepochopila, čo všetko toto múzeum pre Slovákov a najmä Banskobystričanom znamená. Jeho oznámený prechod pod ministerstvo obrany si neželá celá odborná verejnosť, ani 5000 ľudí podpísaných pod petíciou za jeho udržanie v gescii rezortu kultúry. Pevne verím, že ministerka Milanová a minister obrany Naď uprednostia hlasy ľudí i odborníkov pred svojím vlastnými a dodnes nevysvetlenými čachrami,“ povedala Laššáková.

Poslankyňa a bývalá ministerka kultúry verí, že obaja ministri prestanú hazardovať s menom a povesťou kľúčovej banskobystrickej kultúrnej inštitúcie. „Ak títo dvaja budú vo svojich čachroch pokračovať, budem apelovať na poslancov národnej rady, aby tento pochybný, zbytočný a pre múzeum dehonestujúci prevod zastavili,“ uzavrela Laššáková.

<< Späť k článkom