Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Na odkladanie volieb do septembra nie je absolútne žiaden dôvod

Patrícia Medveď Macíková
  Na odkladanie predčasných volieb do konca septembra neexistuje podľa HLASu absolútne žiaden racionálny dôvod. „Vyzývame vládne strany, aby namiesto...

 

Na odkladanie predčasných volieb do konca septembra neexistuje podľa HLASu absolútne žiaden racionálny dôvod.

„Vyzývame vládne strany, aby namiesto svojich vlastných politických záujmov uprednostnili záujem Slovenska a dohodli sa na termíne volieb najneskôr do konca júna. Vláda nemá dôveru parlamentu, nemá ani všetky svoje právomoci a ľudia na Slovensku súrne potrebujú pomoc. Nikdy v slovenskej histórii sa nestalo, aby takáto vláda bez akéhokoľvek mandátu vládla ešte deväť mesiacov po svojom páde a nikdy nebola potreba zodpovednej a kompetentnej vlády väčšia ako dnes,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Za minimálnu slušnosť voči občanom požaduje HLAS od vládnej koalície aspoň jeden rozumný dôvod, prečo by mali byť voľby až v septembri. „Igor Matovič tára o akejsi psej povinnosti samozvaných demokratov nedopustiť voľby čím skôr, lebo by nedopadli podľa ich chorých predstáv, ale podľa vôle ľudu. Richard Sulík otvorene hovorí, že do septembra ešte treba stihnúť niekoho zavrieť. A odvolaný premiér Heger sa ani neunúva vymýšľať si nejaký dôvod – nemôže totiž ľuďom povedať, že v skutočnosti potrebuje čas na vznik svojej novej strany. Toto je čistý výsmech do očí 1,2 miliónu občanov, ktorí prišli v sobotu k referendu, je to výsmech dvom tretinám ľudí, ktorí v prieskumoch žiadajú predčasné voľby čím skôr,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom