Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Nádej na rýchlejšie zvyšovanie dôchodkov stále žije

Patrícia Medveď Macíková
  Návrh na rýchlejšie zvyšovanie dôchodkov z dielne HLASu stále žije. Parlament dnes do druhého čítania posunul historicky po prvý...

 

Návrh na rýchlejšie zvyšovanie dôchodkov z dielne HLASu stále žije. Parlament dnes do druhého čítania posunul historicky po prvý raz návrh HLASu na zmenu valorizácie dôchodkov, ktoré by sa v prípade jeho schválenia mali zvyšovať nielen k 1. januáru, ale aj k 1. júlu, pokiaľ bude inflácia vyššia ako päť percent.

„Chcem oceniť, že prvýkrát po troch rokoch vďaka hlasom troch vládnych, viacerých nezaradených, no najmä opozičných poslancov vrátane SaS prešiel návrh HLASu v prospech ľudí aspoň do druhého čítania. Dôchodcovia si zaslúžia oveľa väčšiu pomoc, ako sa odteraz od vlády dočkali. Preto verím, že zvyšok vládnej koalície počas ďalšieho rokovania prehodnotí svoj postoj a pomôže definitívne schváliť tento návrh, ktorý seniorom výrazne uľahčí boj s drastickým zdražovaním,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS už predložil vyše 40 návrhov zákonov na pomoc ľuďom, doteraz však vládna koalícia neumožnila ani len rokovať o žiadnom z nich. Mnoho návrhov smerovalo práve na uľahčenie života seniorov. „Návrh na zvyšovanie dôchodkov už k 1. júlu podporila aj Jednota dôchodcov Slovenska. Mrzí ma, že neboli úspešné aj tie zákony, ktoré dôchodky priamo zvyšovali. Náš návrh však umožní seniorom, aby im štát zdvihol dôchodky častejšie ako raz ročne. Verím, že sa ho napokon podarí schváliť,“ dodal podpredseda HLASu Erik Tomáš.

<< Späť k článkom