Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Navrhujeme navýšenie rozpočtu na zdravotníctvo

Patrícia Medveď Macíková
  Poslanci za stranu HLAS predložili návrh na navýšenie rozpočtu pre zdravotníctvo. „Navrhujeme, aby sa platby za poistencov štátu zvýšili...

 

Poslanci za stranu HLAS predložili návrh na navýšenie rozpočtu pre zdravotníctvo. „Navrhujeme, aby sa platby za poistencov štátu zvýšili o 840 miliónov eur,“ povedal podpredseda strany a člen zdravotníckeho výboru NR SR Richard Raši. Podľa neho je zdravotníctvo nedofinancované a neostávajú financie nielen na zvýšenie platov zdravotníkov, ale ani na inovatívne lieky a dofinancovanie ambulantného sektora a ani na prevenciu.
„Tento návrh predkladáme bez toho, že by sme zvyšovali deficit rozpočtu, pretože do zdravotníctva chceme presunúť peniaze, ktoré má minister financií Igor Matovič v rezerve na covidové výdavky a tiež na legislatívne zmeny. Takto Matovičovi obmedzíme možnosť prichádzať s jeho atómovkami a zároveň pomôžeme zdravotníkom a najmä pacientom,“ povedal R. Raši. Pripomenul, že v Českej republike platí štát za jedného svojho poistenca mesačne viac ako 70 eur, u nás je to približne 31 eur.

<< Späť k článkom