Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Navrhujeme zvýšenie platov učiteľov o 10 %

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia predloží do parlamentu návrh zákona na zvýšenie platov učiteľov o 10 percent. „Učitelia sa po rodičoch,...

HLAS – sociálna demokracia predloží do parlamentu návrh zákona na zvýšenie platov učiteľov o 10 percent.

„Učitelia sa po rodičoch, deťoch, športovcoch či umelcoch stali ďalšími rukojemníkmi osobného sporu Igora Matoviča a Richarda Sulíka, ktorý už dva roky otravuje celé Slovensko. Výsledok koaličnej krízy je dnes opäť rovnaký – tí, ktorí čakajú pomoc od štátu, sa jej zasa nedočkali,“ povedal podpredseda HLASu Erik Tomáš.
HLAS preto predloží v najbližšom možnom termíne návrh zákona na zvýšenie platov učiteľov o 10 percent. „Presne týmto tempom rástli učiteľské platy za vlády Petra Pellegriniho. Obe vlády Igora Matoviča im zatiaľ nedali nič. HLAS preto ako konštruktívna opozícia opäť supluje činnosť vlády a zvýšenie platov predloží do parlamentu,“ dodal Erik Tomáš. 
Zodpovednosť za platy učiteľov nesie podľa HLASu tak Igor Matovič, ako aj minister školstva Branislav Gröhling. „Igor Matovič z pozície ministra financií prerástol do pozície samovládcu na Slovensku. Tento človek si osobuje právo zasahovať do všetkých rezortov, ktoré sa ho absolútne netýkajú. Jeden deň je ministrom školstva, druhý deň ministrom práce, tretí deň ministrom zdravotníctva a štvrtý ministrom kultúry. Len sa popritom zabúda starať o naše spoločnú kasu, ktorá smeruje k úplnému rozvratu,“ zdôraznil Erik Tomáš.
Rovnakú vinu však nesie aj minister školstva. „Nepočul som za dva roky, ako všetkými svojimi silami presadzuje zvýšenie platov učiteľov. Naopak, počul som vyjadrenie šéfa Slovenskej komory učiteľov, že toto je najhoršia vláda v oblasti školstva, aká tu kedy bola,“ dodal Erik Tomáš.

<< Späť k článkom