Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Navrhujeme zvýšenie životného minima na 255 eur

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia navrhuje mimoriadne zvýšenie životného minima na 255 eur, čím sa automaticky zvýšia viaceré sociálne dávky. „Je...

HLAS – sociálna demokracia navrhuje mimoriadne zvýšenie životného minima na 255 eur, čím sa automaticky zvýšia viaceré sociálne dávky. „Je to pre vládnu koalíciu ten najjednoduchší spôsob, ako sa po mesiacoch sporov a nedohody dopracovať k rýchlemu a efektívnemu riešeniu, ktoré reálne pomôže mnohým skupinám ľudí, postihnutých drastickým zdražovaním,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Mimoriadne zvýšenie životného minima sa okamžite odrazí na mnohých sociálnych dávkach, predovšetkým na dávkach v hmotnej núdzi, prídavkoch na deti a rodičovského príspevku. Zároveň sa zvýši nezdaniteľná časť príjmu zamestnancov, vďaka čomu im z výplaty ostane viac peňazí. Riešeniu HLASu má podporu odborníkov a umožní okamžite skončiť nezmyselnú koaličnú krízu, ktorou trpí celé Slovensko.

„Spôsob, akým Igor Matovič narába s verejnými financiami, je absolútne neprijateľný. Nespráva sa ako demokratický politik, ale ako sultán, ktorý šibrinkuje miliardami eur bez akejkoľvek verejnej kontroly a tvári sa, že sú to jeho vlastné peniaze. Preto vyzývam predsedu vlády i ministra financií, aby k svojim návrhom v stredu predložili aj analýzy Útvaru hodnoty za peniaze a Inštitútu finančnej politiky, ako sa ich miliardové ťahy prejavia vo verejných financiách a či skutočne pomôžu ľuďom pri zdražovaní,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS trvá na svojich požiadavkách, aby vláda pomohla aj tým skupinám ľudí, ktoré úplne obišla – 1,4 miliónu dôchodcov a 1,6 miliónu zamestnancov. „Mimoriadna valorizácia životného minima by však ukončila mesiace trvajúce spory o tom, ako pomôcť rodinám s deťmi a ďalším ohrozeným skupinám. Je to jednoduché a prehľadné riešenie, na rozdiel od desiatok Matovičových tabuliek, koeficientov a výnimiek, ktorým nerozumie ani on sám,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom