Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Nebudeme súhlasiť s vydaním žiadneho poslanca do väzby, kým nemá záruky spravodlivosti

Patrícia Medveď Macíková
HLAS nebude súhlasiť s vydaním žiadneho poslanca Národnej rady Slovenskej republiky do vyšetrovacej väzby. „Dnes nemáme žiadnu záruku, že vydávame...

HLAS nebude súhlasiť s vydaním žiadneho poslanca Národnej rady Slovenskej republiky do vyšetrovacej väzby. „Dnes nemáme žiadnu záruku, že vydávame ktoréhokoľvek poslanca do rúk spravodlivosti. Naopak, sú dôvodné podozrenia, že ho vydávame do rúk politickému revanšu,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Slovensko dnes podľa neho nie je právny štát. „Počas dvoch rokov sa ukázalo také množstvo pochybení orgánov činných v trestnom konaní, že nedávajú absolútne žiadnu záruku na nestranné a spravodlivé rozhodovanie. Stokrát zmenené výpovede nedôveryhodných kajúcnikov, 15 výrokov Ústavného súdu o porušených základných práv osôb vo väzbe či otvorené vyhrážky vládnych politikov opozícii sú jasným dôkazom, že zneužívanie trestného práva sa pre túto vládu stalo jediným spôsobom, ako sa za každú cenu udržať pri moci,“ dodal Peter Pellegrini.
Vládna koalícia potrebuje prekryť svoju totálnu neschopnosť pomôcť ľuďom pri zdražovaní a kompetentne spravovať štát. „Zatýkanie má vzbudiť zdanie, že táto vláda ešte má nejaké právo na existenciu. Preto jediné, čo potrebuje, sú televízne zábery ľudí s putami na rukách, ktoré si pred voľbami vyvesí na bilbordy. Namiesto chleba dala vláda ľuďom hry, zvrátené hry so spravodlivosťou,“ povedal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom