Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: NECH KOALÍCIA OBŠTRUUJE CELÉ TRI MESIACE A PREZIDENTKA ROZPUSTÍ PARLAMENT

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára, aby nezvolával inú schôdzu Národnej rady, kým nebude parlament uznášaniaschopný na...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára, aby nezvolával inú schôdzu Národnej rady, kým nebude parlament uznášaniaschopný na odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca.

„Ak však pán predseda túto výzvu vypočuje, najlepším riešením by bolo, aby vládna koalícia kvôli pánu Mikulcovi obštruovala viac ako tri mesiace. Pani prezidentka by v takom prípade podľa ústavy rozpustila Národnú radu a uskutočnili by sa predčasné parlamentné voľby. Bolo by to vôbec najlepšie a najrýchlejšie riešenie marazmu, ktorý vládna koalícia na Slovensku spôsobila,“ povedal predseda HLASU Peter Pellegrini.

Opozičný líder považuje za absolútne neprijateľné, aby sa vládna koalícia obštrukciou dlhodobo bránila rokovaniu o vyslovení nedôvery ministrovi vnútra. „Táto zbabelá politika je typickým prejavom hnutia OĽaNO, ktoré nasľubovalo pred voľbami hory-doly a namiesto toho ponúklo Slovensku Igora Matoviča, ktorý v politike spôsobil toľko zla, ako nikto predtým,“ dodal Peter Pellegrini.

HLAS je presvedčený, že Roman Mikulec už dávno nemal byť ministrom vnútra. „Nezvládol situáciu v policajnom zbore a je politicky plne zodpovedný za jeho prezidenta, ktorý dnes riadi zbor v pozícii obvineného zo zločinov zneužívania právomocí verejného činiteľa a marenia spravodlivosti,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom