Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Nech Remišová zverejní súhlas ÚHP so sťahovaním MIRRI

Patrícia Medveď Macíková
Bývalý vicepremiér a podpredseda strany HLAS Richard Raši dnes vyzval ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, aby zverejnila údajné súhlasné stanovisko Útvaru...

Bývalý vicepremiér a podpredseda strany HLAS Richard Raši dnes vyzval ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, aby zverejnila údajné súhlasné stanovisko Útvaru hodnoty za peniaze so sťahovaním jej ministerstva. Raši sa totiž domnieva, že takéto stanovisko buď neexistuje, alebo Veronika Remišová poskytla ÚHP klamlivé údaje, alebo je ÚHP absolútne nekonzistentný a zbytočný. 

„Útvar hodnoty za peniaze nedávno spracoval analýzu prípadnej výstavby novej budovy pre Úrad vlády. V nej odporúča úradu vlády zmenšiť navrhovanú plochu 19,8 metrov štvorcových na zamestnanca na 15. Neverím, že by ten istý ÚHP nemal pripomienku, aby Remišovej úradníci mali až 21 metrov štvorcových na zamestnanca, keď európsky aj slovenský štandard je 10 – 15 metrov štvorcových na zamestnanca. A to netvrdím ja, ale Útvar hodnoty za peniaze v svojej analýze, ktorá je zverejnená na https://www.mfsr.sk/files/archiv/66/Hodnotenie_Cajka20220728_PDF.pdf, uviedol Raši. 

R. Raši minulý týždeň informoval, že Veronika Remišová nielenže ušila tender na novú budovu pre svoje ministerstvo mieru jednej finančnej skupine, ale podpísala zmluvu, ktorá bude daňových poplatníkov stáť o minimálne sedem miliónov eur viac, ako keby úradníci zostali v súčasných budovách. 

„V reakcii na moju tlačovku pani ministerka nevyvrátila ani jedno z mojich tvrdení. Okrem toho napísala, že „celý proces výberu nových priestorov bol maximálne transparentný, overil a odobril ho Útvar hodnoty za peniaze,“ uzavrel Raši.

<< Späť k článkom