Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Nech si premiér spraví vo vláde poriadok, alebo nech ide preč

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby si spravil vo vláde poriadok alebo podal demisiu. „Igor Matovič sa...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby si spravil vo vláde poriadok alebo podal demisiu.

„Igor Matovič sa v priamom prenose priznal, že nezvláda základnú úlohu ministra financií – zostaviť štátny rozpočet. SaS žiada jeho odchod. A neexistujúci premiér Heger sa prizerá, ako sa mu vláda rozpadá pod rukami a pre ľudí na Slovensku nerobí absolútne nič. Tak nech si buď spraví vo vláde poriadky a začnú normálne pracovať, alebo nech celá vláda ide preč,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Pri sústavných sporoch a vzájomných urážkach je podľa neho absolútne nemožné sústrediť sa na skutočnú prácu, ktorou musí byť pomoc ľuďom. „Ceny palív sú už takmer dvojnásobné. Seniori a pracujúci bez detí nedostanú od štátu ani cent. Slovensko je druhé najhoršie v raste HDP. A vláda má za hodinu odrobené a okrem hádok jej jediným výsledkom je ďalšia vojenská pomoc Ukrajine,“ povedal Peter Pellegrini.

HLAS upozornil na skutočnosť, že Slovensko nedokáže efektívne využívať európske fondy na výstavbu. „Pri tých peniazoch, ktoré dnes máme k dispozícii, by sa malo nad celým Slovenskom prášiť z toho, kde všade sa stavia. Ale nestavia sa nikde nič, pretože nie sme schopní čerpať európske peniaze a stavitelia zo stavieb postupne odchádzajú, lebo sa pre nich drasticky menia podmienky. Ak Eduard Heger nepochopí, že toto je premiérska téma a nechá naďalej európske peniaze v rukách neschopnej Veroniky Remišovej, Slovensko príde o historickú príležitosť posunúť sa bližšie k najvyspelejším krajinám Únie,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom