Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Nedohoda neexistuje

Patrícia Medveď Macíková
Naše deti potrebujú pediatrov v ambulanciách, ale aj na ambulantných pohotovostiach, a rovnako tak nemocniciach, ako aj na urgentoch. Prehadzovanie...

Naše deti potrebujú pediatrov v ambulanciách, ale aj na ambulantných pohotovostiach, a rovnako tak nemocniciach, ako aj na urgentoch. Prehadzovanie si zodpovednosti a vzájomné obviňovanie sa zo strany jednej skupiny  lekárov voči iným je nielen že nekolegiálne, ale predovšetkým vôbec nerieši dnes vypätú a vážnu situáciu, či sa budem mať kto o naše deti postarať. Deti potrebujú pediatrov v ambulanciách aj v nemocniciach.
Fakty sú neúprosné aj jasné. Ak 400 pediatrov odíde z ambulancií, urgenty a nemocnice skolabujú oveľa skôr, ako keď sa bude spoločne hľadať konštruktívny dialóg a zhodné riešenie.
Dajme si teda na misku dva možné scenáre – skrátene ordinačných hodín pohotovostí o 2 hod alebo totálny kolaps poskytovania zdravotnej starostlivosti o naše deti!?
Nedohoda v tomto spore jednoducho neexistuje. Pán premiér bude mať preto v piatok preto dôležitú úlohu – a to definitívne rozhodnúť, ale predovšetkým dôkladne  argumentačne verejnosti zdôvodniť návrh takého riešenia tejto situácie, ktoré zabráni ohrozeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti o naše deti.

<< Späť k článkom