Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Nedovoľme prekrúcať históriu

Patrícia Medveď Macíková
Lídri HLASu si dnes uctili pamiatku osloboditeľov Bratislavy položením kytice pri Pomníku víťazstva. „Sme a vždy budeme vďační hrdinom všetkých...

Lídri HLASu si dnes uctili pamiatku osloboditeľov Bratislavy položením kytice pri Pomníku víťazstva. „Sme a vždy budeme vďační hrdinom všetkých armád, ktoré oslobodili Slovensko spod nemeckej nadvlády a v desaťtisícoch tu položili svoje životy,“ povedal predseda HLASu Peter Pellegrini.
HLAS pri tejto príležitosti vyzval, aby Slovensko rešpektovalo historické skutočnosti a neprepisovalo svoju vlastnú históriu. „Nedovoľme prekrútiť históriu a nespájajme účelovo historické chvíle s dnešnými. Mladí chlapci, ktorí tu v Bratislave i na celom Slovensku zahynuli, nemali nič spoločné s dnešným vojnovým konfliktom. Obetovali to najvzácnejšie, čo mali, aby sme sa my mohli celé desaťročia tešiť z mieru a slobody,“ upozornil Peter Pellegrini.
Osloboditeľom Slovenska patrí podľa neho vďaka a úcta, bez ohľadu na to, čo sa dnes vo svete deje. „Nezabudneme na ich pamiatku, pretože je súčasťou nášho historického príbehu. Je to súčasť dobrá a pozitívna a mala by takou aj navždy ostať,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom