Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Neexistujúci premiér sa zmenil na zdravotnícku poradňu

Patrícia Medveď Macíková
Neexistujúci predseda vlády Eduard Heger dnes k svojej funkcii hovorcu Igora Matoviča pridal aj funkciu nekompetentného zdravotníckeho poradcu. „Poslucháči Slovenského...

Neexistujúci predseda vlády Eduard Heger dnes k svojej funkcii hovorcu Igora Matoviča pridal aj funkciu nekompetentného zdravotníckeho poradcu.

„Poslucháči Slovenského rozhlasu dnes na vlastné uši počuli, že predseda vlády Slovenskej republiky neexistuje. Namiesto diskusie s premiérom počúvali zdravotnícke okienko, v ktorom sa Eduard Heger hral na zdravotného poradcu. Ten Eduard Heger, ktorý ešte pred niekoľkými rokmi rozprával ľuďom, aké je skvelé opiť sa z vodky ešte pred obedom,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS považuje za nehoráznosť, že verejnoprávna relácia verejnoprávneho rozhlasu, v ktorej premiér nemá oponenta, nedala dnes ľuďom žiadne odpovede na kľúčové otázky spoločnosti. „Premiér nepovedal ani slovo o tom, ako chce jeho vláda pomôcť ľuďom v extrémne ťažkej sociálnej situácii. Ani slovom nevysvetlil najväčšiu politickú ohavnosť tejto vládnej koalície, ktorá chce napriek všetkým svojim sľubom zmariť referendum odmietaním potrebnej zmeny ústavy. Premiér ani slovom nereagoval na to, že vláda zneužíva políciu na politický boj spôsobom, za ktorý by sa nemusel hanbiť žiaden diktátorský režim. Je to absolútne zlyhanie Eduarda Hegera, ale aj Slovenského rozhlasu,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom