Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » Tlačová správa: Nepodporíme...

Tlačová správa: Nepodporíme pozmeňovací návrh ústavy bez referenda

  HLAS nepodporí pozmeňovací návrh k novele ústavy, ktorý znemožňuje ľuďom požiadať v referende o predčasné voľby. Postup SaS, ktorá […]

 

HLAS nepodporí pozmeňovací návrh k novele ústavy, ktorý znemožňuje ľuďom požiadať v referende o predčasné voľby. Postup SaS, ktorá tento návrh predložila, považuje HLAS za ďalší podvod na voličoch.

„O možnosť odvolať vládu prostredníctvom referenda požiadalo len pred troma dňami 1,2 milióna slovenských občanov. HLAS je presvedčený, že ak občan moc dáva, má ju právo aj brať. Preto určite nepodporíme pozmeňovací návrh, ktorý sa bojí vôle ľudu a znemožňuje referendum o predčasných voľbách,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Samozvaní „demokrati“ vo vládnej koalícii robia podľa neho dôsledne len jedinú vec: bojujú proti demokracii, pretože sa boja ľudí. „Boja sa volieb, boja sa referenda, boja sa svojich vlastných občanov. A najviac zo všetkého sa boja o svoje lukratívne miestečká, ku ktorým sú prilepení tým najsilnejším lepidlom,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info